مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت عمده زهر مایع عقرب

انچه در این مقاله خواهید خواند...

مختصری درباره فرآیند تولید زهر عقربنکات کلیدی در انتخاب زهر عقرب سیاهعرضه کننده زهر مایع عقرب

امروزه با پیشرفت دانش و علم بشر عقرب به‌عنوان جانوری مفید در زمینه پزشکی و پرسود در زمینه اقتصاد شناخته می‌شود. تولید زهر مایع عقرب فرایندی بسیار پیچیده و تخصصی است برای آشنایی با فرایند در ادامه مطلب با ما همراه شوید…

قیمت عمده <a href=زهر مایع عقرب” class=”img-responsive aligncenter”>

مختصری درباره فرآیند تولید زهر عقرب

مختصری درباره فرآیند تولید <a href=زهر عقرب” class=”img-responsive aligncenter”> عقرب‌ها برخلاف تصور عموم حشره نیستند بلکه به علت ویژگی‌های مورفولوژیکی (داشتن 8 پا، کلیسر) نوعی عنکبوت هستند. شاید برایتان جالب باشد که زمان غذا خوردن این جاندار گاهی تا یک شبانه روز طول می‌کشد که این به‌دلیل وجود فرایند تولید زهر به مقدار نسبتاً زیاد (در مقایسه با گزندگان) می‌باشد.
برخلاف تصور عموم همه عقرب‌ها کشنده نیستند و سم بیشتر عقرب‌ها عوارض جانبی مانند عوارض تنفسی، عصبی و عضلانی در بدن ایجاد می‌نمایند.
قیمت هر یک گرم سم عقرب چیزی در حدود 80 میلیون تومان است. حتماً شما هم با دانستن این مطلب تعجب می‌کنید اما اگر با فرایند پیچیده و حتی خطرناک تولید زهر عقرب آشنا شوید از تعجبتان کاسته می‌شود.
در ادامه به دو روش رایج تولید سم عقرب اشاره می‌کنیم:
شوک الکتریک:
در این روش به وسیله پنس با اندازه مناسب این کار سر و دم را نگه داشته و در واقع عقرب را مهار می‌کنیم و سپس قسمت نیش را درون یک ظرف کوچک از جنس شیشه قرار می‌دهیم. الکترودها در قسمت غدد سمی عقرب قرار می‌دهیم و برای لحظه‌ای عقرب دچار شوک الکتریکی شده و در نتیجه انقباض عضلانی رخ می‌دهد و سم مایع درون ظرف ترشح به‌صورت جهشی پاشیده می‌شود. سم مایع در ابتدا زلال و شفاف است اما به مرور زمان به‌دلیل دارا بودن ترشحات مخاطی چسبناک و غلیظ می‌شود.
سایش غدد: این روش به نسبت روش قبلی از خطر کمتری برای فرد زهرگیر برخوردار است اما ممکن سم حاصله خلوص و کیفیت روش قبلی را نداشته باشد. در این روش ابتدا قسمت غده سمی را از محلی که با آخرین بند دم اتصال دارد جدا کرده و سپس شست‌وشو می‌دهند، در مرحله بعدی این قسمت را در دستگاه قرار می‌دهند تا به‌طور کامل خشک شود (چیزی در حدود یک ماه طول می‌کشد) و بعد در هاون کوبیده و پودر را با آب مقطر حل می‌کنند و محلول حاصل را در سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا سم عقرب از آن جدا شود.
روشی دیگر که به تازگی متخصصان به آن دست پیدا کرده است استفاده از دستگاه رباتیک VES4 است. این روش به نسبت دو روش قبلی کارآمدترین و بی خطرتر می‌باشد. این دستگاه به لحاظ عملکردی مانند شوک الکتریک عمل می‌کند اما با این تفاوت که انسان در آن دخالتی ندارد و قادر به سم گیری همزمان 4 عقرب می‌باشد.

نکات کلیدی در انتخاب زهر عقرب سیاه

نکات کلیدی در انتخاب <a href=زهر عقرب سیاه” class=”img-responsive aligncenter”> در جهان 200 گونه عقرب وجود دارد که از نظر قدرت سم 20 گونه از آنها دارای بیشترین خطر کشندگی هستند. در ایران سه گونه مهم کشنده وجود دارد که شامل گونه زیر می‌باشد.
همی سکور پیوس لپتوروس: این عقرب جثه‌ای کوچک دارد و به رنگ زرد دیده می‌شود. در مناطق جنوبی و جنوب غربی ایران مشاهده می‌شود و به آن گاردیوم (خوزستانی‌ها گادیوم) نیز می‌گویند.
کمپسوبوتوس ماتهیزنی: رنگ آن از زرد تا نارنجی (آجری رنگ) می‌باشد و در استان خوزستان فراوانی بیشتری دارد.
آندرتونوس کراسیکودا (عقرب سیاه کشنده): به لحاظ جثه و ظاهر نسبت به دو نوع قبلی بزرگ‌تر و خشن‌تر است و به رنگ قهوه‌ای تیره تا سیاه رؤیت می‌شود. در تمام ایران پراکندگی دارد.
در زیر به مهم ترین نکاتی که برای تهیه و انتخاب زهر عقرب سیاه مورد توجه است اشاره می شود.
1- سم گیری از یک گونه و ترجیحاً از زیرگونه‌ های یکسان باشد.
2- PH سم قلیایی تا خنثی باشد.
3- در حالت تازه بی رنگ و شفاف بوده، در حالت پودری سفید تا کرم و کریستال آن زرد رنگ است.

عرضه کننده زهر مایع عقرب

عرضه کننده زهر مایع عقرب از مهم‌ترین نکات برای تهیه سم مایع عقرب این است که با توجه به پرسود بودن این صنعت امکان کلاهبرداری در آن بسیار زیاد است لذا از مهم ترین کانون‌های عرضه زهر عقرب می‌توان به مؤسسات سرم‌سازی که در مشهد و کرج فعالیت دارند اشاره نمود.

محمد داداشی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:محمد داداشی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120547006

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید