مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه انواع زهر بچه عقرب

انچه در این مقاله خواهید خواند...

مزیت های قابل توجه زهر بچه عقرب زردنکات کلیدی در انتخاب زهر بچه عقرب پرورشیمختصری درباره فرآیند تولید زهر بچه عقربصادرات انواع زهر بچه عقرب

کژدم یا عقرب گونه ای از حشره در رده عنکبوتیان است که از گذشته ها، همه از آن فراری بودند، چرا که زهری کشنده دارد، اما با آزمایش های فراوان بر روی این موجود خداوندی ورق کاملا برگشته شده است. پزشکان به این نتیجه رسیدند که در زهر عقرب، پروتیین هایی وجود دارد که می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها موثر واقع شود. هم اکنون زهر بچه عقرب گران ترین مایع، در جهان شناخته شده است که کشور ما هم توانسته به عنوان یک تولید کننده در این زمینه فعالیت داشته باشد.عرضه انواع زهر بچه عقرب

مزیت های قابل توجه زهر بچه عقرب زرد

مزیت های قابل توجه زهر بچه عقرب زرد اگر چه زهر عقرب می تواند در مدت زمان کوتاهی باعث مرگ انسان شود، اما استفاده درست و صحیح از آن می تواند مزیت های فراوانی را هم برای انسان و هم برای طبیعت داشته باشد از جمله مزیت های قابل توجه زهر بچه عقرب زرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • براساس تحقیقی که در زمینه زهر عقرب به دست آمده است، این مایع می تواند به عنوان یک مسکن قوی در دردهای غیر قابل تحمل باشد.
 • اصولا تمامی پیوندها در قسمت های مختلف بدن با موفقیت انجام نمی شود، اما به کارگیری این مایع ارزشمند می تواند موثر واقع شود و ریسک پس زدن عمل را به حداقل برساند.
 • در بیماری هایی همانند ام اس که بدن علیه خود اقدام می کند، می توان از زهر عقرب در مقاوم سازی بدن بهره برد و باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شد.
 • درد های مفصلی شایع ترین بیماری در دنیای امروز است. برای درمان این بیماری می توان از زهر عقرب در تولید داروهای مرتبط با آن استفاده نمود.
 • بسیاری از بیماری های مربوط به گیاهان توسط داروهای شیمیایی صورت می گیرد که می تواند باعث خطرات جدی در سلامت انسانها شود. محققان به این نتیجه رسیده اند، سم عقرب می تواند در برطرف کردن مشکلات مربوط به گیاه موثر واقع شود.
 • در درمان بسیاری از بیماری های صعب العلاج ، هنوز داروی قطعی و مطمئن وجود ندارد، اما به تازگی آنزیم های در زهر عقرب توسط محققان به کشف رسیده که می تواند سلول های ناهنجار در بدن را از بین ببرد.
 • اصولاً هر غده ای در هر قسمت بدن رشد یابد، باید توسط جراح از بدن خارج شود. اما به تازگی داروهایی با سم عقرب تهیه شده که به آب شدن غده کمک بزرگی می کند و در بسیاری موارد باعث نابودی آن در بدن می شود.
 • به طور کلی می توان گفت، بسیاری از جراحی های امروزی در قسمت های مختلف بدن را می توان کنسل و توسط زهر عقرب درمان نمود.

نکات کلیدی در انتخاب زهر بچه عقرب پرورشی

نکات کلیدی در انتخاب زهر بچه عقرب پرورشی امروزه یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا پرورش عقرب و گرفتن زهر آن است. هر گرم زهر عقرب پرورشی بین هفتاد تا هشتاد میلیون ارزش دارد. بنابراین این شغل می تواند برای افراد مناطق گرمسیری به یک کسب درآمد عالی تبدیل شود. یک سری نکات در پرورش عقرب بسیار مهم است که باید رعایت شود:

 1. پرورش عقرب باید در محفظه های دربسته صورت گیرد که امکان فرار برای وی فراهم نباشد. البته باید سوراخ هایی در قسمت بالایی ظرف به منظور تهویه هوا برای آنها باید در نظر گرفت. اگر می خواهید به رشد سریع آنها کمک کنید، شرایط اقلیمی آنها را هم فراهم کنید.
 2. دمای مناسب برای پرورش عقرب نباید بیش از ۳۲ درجه باشد، بنابراین استفاده از یک دستگاه سنجش دما در محل نگهداری نیاز است.
 3. تغذیه ی عقرب، حشرات ریز هستند و زمان غذا دادن به آنها شب هنگام می باشد.
 4. عقرب ها تاریک پسند هستند.
 5. اگر چه عقرب ، چندان به آب نیاز ندارد، چرا که موجودی بیابانی است. اما از دادن آب هم غافل نشوید و ظرف آبی را به صورت همیشگی در محل نگهداری آن ها قرار دهید.

مختصری درباره فرآیند تولید زهر بچه عقرب

مختصری درباره فرآیند تولید زهر بچه عقرب زهر عقرب را می توان به روش های که در ادامه ذکر می شود، تولید کرد. از هر هزار عقرب می توان تنها یک گرم زهر برداشت کرد. بنابراین تولید زهر عقرب جدای از خطرناک بودنش، کاری دشوار است. روش های زیر در انجام این فرآیند به کار برده می شود:

 • روش شوک الکتریکی: در این روش سر و دم عقرب را به کمک دو پنس می گیرند و نیش را وارد ظرفی می کنند. دستگاه الکتروشوک را روشن کرده و در محل غدد نیش عقرب قرار می دهند. با این روش شوکی به عقرب وارد شده و غدد سمش شروع به ترشح می کنند. زهر تولید شده جمع آوری و با اصول بهداشتی نگهداری می شود.
 • روش برش:در این روش قسمت غدد سمی عقرب از بدنش جدا می کنند و سپس خوب شستشو می دهند و حدود یک ماه در دستگاه های ویژه قرار داده می شود و اجازه می دهند تا خشک شود. در نهایت آنچه باقی می ماند به طور کامل پودر شده و با آب مقطر مخلوط و در دستگاه سانتریفوژ قرار می دهند. محلول به دست آمده، سم عقرب خالص است که آماده برای استفاده در مصارف مختلف می باشد.

امروزه از هر دو روش برای تولید سم عقرب استفاده می شود، اما روش اول کاربردی تر و مرسوم تر است.

نکته

 1. قبل از انجام سم گیری، دمای اتاق را چک کنید که ۴ درجه سانتیگراد باشد.
 2. بلافاصله بعد از سم گیری، آن را به یخچال مخصوص انتقال دهید، چرا که اثر سم عقرب زیر نیم ساعت از بین می رود.
 3. اگر سم را به صورت خشک شده نگهداری می کنید، تا دو سال ماندگاری دارد.

روش نگهداری سم عقرب

بعد از انجام فرآیند سم گیری، نیاز است که سم حاصل در شرایط ویژه نگهداری شود. برای این کار ابتدا زهر را داخل بطری های شیشه ای درپوش دار می ریزند و در آن را محکم می بندند. بطری های آماده شده باید در محلی به دور از روشنایی و کاملا تاریک و در دمای ۲ الی ۴ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

صادرات انواع زهر بچه عقرب

صادرات انواع زهر بچه عقرب با توجه به قرارگیری کشورمان در منطقه خشک و نیمه خشک، شرایط بسیار مطلوبی برای پرورش عقرب و همچنین تولید زهر آن دارد. هر فرد علاقه مند می تواند با گذراندن دوره آن و کسب مجوز لازم ، یک کارگاه کوچک برای خود ایجاد کند و به تولید این جاندار پرخاصیت مشغول شود. به جرات می توان گفت این شغل یکی از پردرآمدترین شغل های دنیاست که می تواند در رونق اقتصادی کشور بسیار سازنده باشد. متاسفانه صادرات زهر عقرب در کشور ما نیاز به زیرساخت های جدی دارد که امیدواریم مسئولین با برداشتن موانع آن، قدمی بزرگ در صادر کردن این مایع ارزشمند بردارند.

محمد داداشی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:محمد داداشی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120547006

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید