مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

توزیع انواع زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی

انچه در این مقاله خواهید خواند...

همه چیز در مورد زهر عقرب مایعخصوصیات مهم زهر عقرب هوتننتوتاسالسی خالصمختصری درباره فرآیند تولید زهر عقرباطلاعاتی درباره زهر عقرب هوتننتوتاسالسی دوریه3 مورد از مزایای زهر عقرب پرورشیناگفته ها در مورد زهر عقرب سیاه هوتننتوتاسالسیمراکز خرید زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی

می توان گفت زهر عقرب مایع یکی از گران ترین مایعات جهان به شمار می رود. این سم در صنایع تولید دارو کاربرد دارد. زهر هر کدام از گونه های مختلف عقرب، مواد تشکیل دهنده ی متفاوتی دارد که این تفاوت باعث ایجاد خواص مختلف می شود. یکی از بهترین و مورد استفاده ترین زهر، زهر عقرب سیاه هوتننتوتاسالسی است. برای تهیه هر گرم از این زهر زحمت فراوانی کشیده می شود. سوالات بسیاری در رابطه با این ماده ارزشمند برای خریداران پیش می آید. اولین و مهمترین سوال این است که زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی چگونه و از کجا تهیه کنیم؟ چگونه زهر عقرب خالص و اصیل را تشخیص دهیم؟ و زهر عقرب پرورشی چه تفاوتی با زهر عقرب وحشی دارد؟

در ادامه با هم به این سوالات و موارد دیگری نیز می پردازیم.

توزیع انواع زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی

همه چیز در مورد زهر عقرب مایع

همه چیز در مورد زهر عقرب مایع شاید فکر کنید که زهر عقرب به تازگی توسط دانشمندان مورد استفاده قرار گرفته است اما باید بدانید که زهر این جانور حدود 4500 سال پیش توسط مصریان کشف شد.

در سنگ نوشته های به دست آمده از دوران فرعون، معلوم شد که مصری ها از زهر عقرب برای درمان بیماری های لاعلاج استفاده می کردند.

عقرب یا کژدم، یکی از گونه های بندپایان است که نیشی سمی و کشنده دارد. سم این جانور معمولا برای حیوانات کوچک کشنده است اما انواعی نیز دارد که برای انسان خطرناک و کشنده هستند. یکبار نیش خوردن توسط عقرب کشنده نیست اما ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی عمومی فرد ایجاد کند.

این ماده کمیاب و بی نظیر قیمت بسیار بالایی دارد. دلیل گرانی آن هم نحوه تهیه آن است که کاری پر ریسک و خطرناک تلقی می شود. برای تهیه هر میلی گرم از این ماده تکنسین ها مجبورند نیش یک عقرب را با استفاده از دست خالی کنند.

خصوصیات مهم زهر عقرب هوتننتوتاسالسی خالص

زهر عقرب مایعی به صورت شفاف و بی رنگ است که در قسمت انتهایی دم وجود دارد. این زهر در واقع ترکیبی از آنزیم ها و نوعی پروتئین است که خاصیت قلیایی ( بازی ) دارد و از عناصر هیدروژن، ازت، گوگرد تشکیل شده است.

این زهر اصلا مایع ارزانی نیست و اگر خالص و مرغوب باشد، هر گرم از آن قیمت میلیونی دارد.

با توجه به اینکه نوع و توالی پروتئین های موجود در بدن هر عقرب با دیگری تفاوت دارد، می توان گفت که هر گونه از عقرب، سم مخصوص به خودشان را تولید می کنند و با سم سایر گونه ها تفاوت دارد. این تفاوت باعث بروز خواص متفاوتی در هر سم می شود.

این سم دو نوع مختلف دارد. یا شامل آنزیم های انعقادی می شود و یا شامل آنزیم های ضد انعقاد خون. در مورد اول زهر عقرب باعث ایجاد لخته در خون شده و از این طریق قربانی را می کشد و در مورد دوم زهر عقرب از لخته شدن خون جلوگیری می کند و این امر باعث می شود که خونریزی قربانی بند نیاید.

از هر دوی این زهر ها می توان در تولیدات دارویی در زمینه ی انعقاد خون، تجزیه بافت سرطانی، تومور ها و ضایعات نخاعی و انواع دیابت ها استفاده کرد.

از زهر عقرب برای مصارف کشاورزی و کود های خاکی نیز استفاده می شود. مزیت عالی ای که کود های تهیه شده با سم عقرب نسبت به انواع دیگر دارند این است که به سرعت تجزیه می شوند. از این رو باعث کاهش تجمع مواد آفت کش در خاک و محصولات کشاورزی می شوند.

مزیت دیگر آن ها ارگانیک بودن و شیمیایی نبودن کود است که تاثیر مطلوبی بر رشد و محصول دهی مزارع دارد.

مختصری درباره فرآیند تولید زهر عقرب

مختصری درباره فرآیند تولید زهر عقرب برای تولید زهر عقرب در ابتدا بهتر است اطلاعاتی درباره این حیوان داشته باشیم. مثلا برای تهیه ی بهینه سم لازم است بدانیم که عقرب ها در چه شرایطی زندگی می کنند؟

غذای آن ها چیست؟ و با توجه به چه شرایطی می توان از آن ها حداکثر زهر کشی را انجام داد؟

فواصل بین هار زهر کشی باید چقدر باشد؟ آیا نیاز است زود به زود عقرب ها را جفت بدهیم تا تعداد آن ها بیشتر شود و یا با همان تعداد می توان زهر بیشتری به دست آورد؟

پس از پاسخ به این سوالات و تهیه امکانات اولیه و شرایط زندگی برای عقرب ها، لازم است نیروهای کار ماهر را در این باره بکار گیرید. ( اگر نیروی شما مبتدی است و تابحال آشنایی با عقرب نداشته لازم است تا ابتدا دوره آموزشی برگزار شود )

پس از تدارک همه شرایط لازم نوبت به تولید زهر می رسد. می توان عقرب ها را یک روز در میان زهر کشی کرد و پس از دو هفته، یک استراحت کوتاه مدت به آن ها داد.

دو روش کلی برای تهیه زهر عقرب وجود دارد:

1. سم گیری از عقرب به شیوه خشک:

در این شیوه، بند آخر دم عقرب که در آن غده ی سمی وجود دارد را جدا کرده و پس از شستشو در دستگاه های خشک کننده قرار می دهند. پس طی مدت چند ماه و خشک شدن کاملا غده، آن ها را کوبیده و با آب مقطر قاطی می کنند. پس از آن محلول به دست آمده را در سانتریفیوژ قرار می دهند تا تحت نیروی گریز از مرکز، مایع سمی آن جدا شود.

2. سم گیری از عقرب به وسیله دستگاه شوک الکتریکی:

در این روش زهرگیری سم خالص تری از عقرب به دست می آید. با استفاده از الکترود های مثبت و منفی به غده سمی جانور شک الکتریکی وارد می کنند. این شوک الکتریکی باعث تحریک ترشح سم می شود.

سپس سم ترشح شده را در ظروف شیشه ای جمع آوری می کنند. سم مایع را با استفاده از روش های مختلف به سم خشک تبدیل می کنند.

در کل به طور متوسط هر عقرب بین یک صدم میلی گرم تا دو میلی گرم زهر می دهد. این یعنی برای تهیه هر یک گرم زهر عقرب به پانصد تا ده هزار عقرب نیاز داریم.

اطلاعاتی درباره زهر عقرب هوتننتوتاسالسی دوریه

از زهر عقرب هوتننتوتاسالسی دوریه در موارد بسیاری استفاده می شود. در ادامه به موارد مصرف این ماده در صنایع مختلف پزشکی و صنعتی می پردازیم.

 • دارو های مسکن درد :

سم عقرب در اشکال اصلاح شده خاصیت مسکن و ضد درد برای انسان دارد.

 • افزایش شانس پیوند سیاهرگ :

به تازگی در دانشگاه لیدز دریافته اند که مارگوتوکسین موجود در سم عقرب باعث افزایش شانس موفقیت در پیوند سیاهرگ می شود.

 • بهبود و درمان آرتروز رماتیسمی :

این ماده با خاصیت ضد درد و درمانی که دارد می تواند در ساخت دارو های آرتروز کمک شایانی کند.

 • درمان بیماری لوپوس :

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن بدن سلول های را مورد حمله قرار می دهد. سم عقرب در این مورد نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.در واقع چندین سال است که از زهر عقرب های پرورشی در ساخت دارو های ایمنی بدن استفاده زیادی می شود.

 • تشخیص و درمان سرطان :

از زهر عقرب می توان برای تشخیص و درمان سلول های سرطانی استفاده کرد. با توجه به تحقیقاتی که دانشمندان به عمل آورده اند مشخص شد که اگر سم عقرب را به دستگاه رنگ آمیزی تومور سرطانی تزریق کنند، می تواند سلول های سرطانی را به دقت مشخص کند. این کار به دلیل وجود خاصیت فلوئورسنت در سم عقرب است.

همچنین با استفاده از خاصیت های پروتئینی و آنزیمی موجود در سم عقرب می توان از این ماده برای تجزیه ی سلول ها و توده های سرطانی استفاده کرد و سرطان را در بدن بیمار از بین برد.

 • انواع پیوند های قلب :

هنگامی که برای اولین بار عمل پیوند را روی بیماری انجام می دهند احتمال پس زدن پیوند توسط بدن بیمار بالاست، در این موارد زهر عقرب می تواند چاره ساز باشد.

 • کشاورزی :
  شاید شنیدن این سخن کمی برایتان عجیب باشد که علاوه بر پزشکی، سم عقرب در کشاورزی نیز کاربرد دارد. از زهر عقرب می توان در تهیه ی آفت کش ها استفاده کرد. همیچنین برای خلاصی از شر حشرات نیز استفاده دارد. یکی از برتری هایی که زهر عقرب در مقایسه با انواع شیمیایی کود ها و آفت کش ها دارد این است که سم عقرب در خاک تجزیه می شود و از این طریق به سلامت خاک و محصول کمک می کند.
 • درمان بیماری کشندی مالاریا :

سالانه بیماری مالاریا که عامل انتقال آن پشه است، از حمله حیوانات وحشی بیشتر قربانی می گیرد. یکی از راه های مطمئن و تازه درمان این بیماری استفاده از زهر عقرب است. زهر موجود در بدن عقرب می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و به بهبود بیمار کمک بسیاری کند.

 • دارو های انعقاد خون :

در زهر عقرب آنزیم های انعقادی و ضد انعقادی خون به چشم می خورد. از این آنزیم ها می توان برای ساخت دارو های انعقاد خون برای بیمارانی که فاکتور 8 را در خونشان ندارند، استفاده کرد.

 • استفاده از سم عقرب در محصولات ارایشی :

برخی از عقرب ها در سم خود نوعی ماده فلج کننده دارند. از این ماده می توان برای استفاده در محصولات ضدچروک پوست استفاده کرد. همچنین در مواد بوتاکس نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

البته بیشترین کاربرد این زهر در کشور ما، صادرات آن به بازار های جهانی و یا استفاده از ترکیبات زهر ها برای تهیه پادزهر در مقابل عقرب گزیدگی است. چرا که در ایران دستگاه ها و امکانات بسیار پیشرفته ای در تعداد بالا وجود ندارد. همین امر سبب شده تا استفاده از زهر عقرب به مصارف آزمایشگاهی و در مقیاس های کوچک محدود شود.

3 مورد از مزایای زهر عقرب پرورشی

3 مورد از مزایای زهر عقرب پرورشی با توجه به قیمت بالای این فراورده، تولید زهر عقرب در کشور می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد و از این طریق به اقتصاد کمک می شود.

 • نگهداری از عقرب ها به شرایط آب و هوایی گرم و خشک کویری نیاز دارد. با توجه به اقلیم ایران می توان گفت پرورش عقرب یک راه بسیار کار آمد برای ایجاد اشتغال در مناطقی است که درصد بیکاری در آن ها بالاست. همچنین طول عمر عقرب های پرورشی بالاست و آنها از بیماری ها و سایر مشکلات عقرب های وحشی مصون هستند. از این نظر استفاده از زهر عقرب های پرورشی نسبت به عقرب وحشی به صرفه تر است.
 • در بالا توضیح دادیم که با توجه به انواع گوناگون عقرب ها، هرکدام از آن ها زهر مخصوص به خود را دارند که برای موارد مختلفی استفاده می شود. مثلا زهر عقربی که ضدانعقاد خون است با زهری که موجب لخته شدن خون می شود تفاوت دارد. با توجه به این موضوع می توان فهمید استفاده از زهر عقرب پرورشی مطمئن تر بوده و کاملا مطابق با نیاز ما تهیه می شود.
 • مورد بعدی از مزایای زهر عقرب پرورشی است این است که قیمت تمام شده ی ماده، در مقایسه با نوع آزاد و وحشی پایین تر است. چرا که در مزارع پرورش عقرب افراد حرفه ای و کاربلد مشغول به کار هستند و از دستگاه های روز برای کشیدن زهر استفاده می کنند که این امر ریسک نیش زدگی و مرگ و میر کارکنان را پایین می آورد، در در تهیه آزاد این ماده، افراد عادی که ممکن است هیچ آموزشی ندیده باشند، اقدام به زهرکشی عقرب های می کنند و با توجه به ریسک بالایی که متحمل می شوند، قیمت محصول خود را نیز بالا تر اعلام می کنند.
 • با توجه به مقدار بالا و زیاد عقرب های در دسترس مزارع پرورش عقرب، شما می توانید بدون نگرانی از موجودی، مقدار زهر مورد نیاز خود را خریداری کیند. یکی از برتری های زهر عقرب پرورشی این است که در تمام فصول سال می توانید مقدار دلخواه خود را بدون دغدغه سفارش دهید.

با توجه به موارد گفته شده، خرید و استفاده از زهر عقرب های پرورشی بسیار آسان، سریع و مقرون به صرفه تر از انواع آزاد آن است. از این رو به شما توصیه می کنیم برای تهیه زهر مورد نیاز خود به مراکز پرورش و تولید زهر عقرب مراجعه کنید.

ناگفته ها در مورد زهر عقرب سیاه هوتننتوتاسالسی

عقرب هوتننتوتاسالسی یکی از انواع عقرب های حفار است که به عقرب زرد معروف است. این جانور از گونه های بزرگ عقرب به شمار می آید. اندازه آن بین 7 تا 12 سانتی متر متغیر است.

این عقرب در مناطق آفریقا، خاورمیانه و عربستان زندگی می کند و رفتاری بسیار خشن و تهاجمی دارد. این عقرب یکی از گونه های مهم از نظر پزشکی به شمار می رود.

زهر این گونه عقرب به حدی قوی است که فرد گزیده شده باید تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرد. سم این عقرب در صورت گزیدگی به سیستم تنفسی، قلب و عروق صدمه وارد می کند.

مراکز خرید زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی

مراکز <a href=خرید زهر عقرب هوتننتوتاسالسی گرمی” class=”img-responsive aligncenter”> استفاده از زهر عقرب در زمینه های مختلف صنعتی و دارویی روز به روز در حال افزایش است. با توجه به تقاضای روز افزون برای خرید زهر عقرب، مراکز تهیه و توزیع این ماده مهم نیز افزایش یافته است.

برای خرید حتما به نکات گفته شده در مقاله دقت کنید تا بهترین نتیجه را از خرید خود داشته باشید.

یکی از راه های خرید زهر عقرب دوریه ، خرید حضوری محصول است که در این مورد لازم است وقت و هزینه های رفت و آمد را متحمل شوید. اما راه دیگر که آسان تر و راحت ترین راه ممکن است، خرید اینترنتی محصول است. شما می توانید با این راه، در هر زمان و هر مکانی که هستید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن مقدار مورد نیاز خود را خریداری کنید.

بدیهی است اگر در این مورد نیاز به کمک و راهنمایی داشتید می توانید از نظر کارشناسان نیز بهره مند شوید.

محمد داداشی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:محمد داداشی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120547006

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید