مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه مستقیم زهر عقرب هوتنتوتاساچ

انچه در این مقاله خواهید خواند...

اطلاعاتی مختصر در مورد زهر عقرب هوتنتوتاساچ پرورشینکات مهم در انتخاب زهر عقرب مایع5 ویژگی مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ خالصآشنایی با انواع زهر عقرب زردمشخصات مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ دوریهمختصری درباره فرآیند تولید زهر عقربصادر کننده زهر عقرب هوتنتوتاساچ

عقرب‌ها یاد آور ترس و رعب برای ما انسان‌ها هستند. صرف نظر از کشندگی عقرب هوتنتوتا ساچ گونه‌ای است که ظاهر آن بیش از زهر آن ترسناک است اما این عقرب سودش برای انسان بیشتر از زیانش است. زهر عقرب هوتنتوتاساچ گرمی به صورت مستقیم و غیرمستقیم تولید و عرضه می‌شود.

عرضه مستقیم زهر عقرب هوتنتوتاساچ

اطلاعاتی مختصر در مورد زهر عقرب هوتنتوتاساچ پرورشی

اطلاعاتی مختصر در مورد زهر عقرب هوتنتوتاساچ پرورشی شاید برای شما هم تعجب آور باشد اگر بدانید بیش از 1500 گونه عقرب در سراسر جهان وجود دارد اما تنها 25 گونه از آنها مرگ آور هستند که بسته به منطقه و گونه قدرت سم متفاوت است.

عقرب سیاه معروف به عقرب دم چربی عرب با نام علمی Androctonus crassicauda معمولاً در مناطق خشک یا نیمه خشک و همچنین حاشیه مناطق بیابانی و معمولاً مناطقی با خاک شنی یافت می‌شوند. این گونه غالباً در کشورهایی مانند ترکیه، ایران و کشورهای جنوب غربی آسیا یافت می شود البته خطرناک‌ترین گونه در آفریقا یافت شده همچنین این عقرب در ویرانه‌های ساختمان‌های قدیمی (خصوصاً روستاها) و مناطق متروک زندگی می‌کند.

این عقرب در روز در شکاف‌ها و زیر اشیاء پنهان می شود و شب‌ها حشرات و سایر مهرگان یا مارمولک‌های کوچک را شکار می کند. اندازه ورنگ مشکی و دم تنومند آن باعث می‌شود که گونه‌ای مهیب باشند که شما می خواهید تا آنجا که ممکن است دورتر بمانید اما نباید گول ظاهر این عقرب را بخورید چرا که نیش آن خطرناک‌تر از نیش یک زنبور عسل نیستند.

ززهر عقرب هوتنتوتاساچ دوریه از نظر قدرت مانند سیانور است و می‌تواند 4.25 میلی‌گرم زهر را به طعمه‌اش تزریق کند که این مقدار زهر برای کشتن یک انسان بالغ کافی است اما از آنجا که عقرب‌ها زهر خود را یکجا تزریق نمی‌کند بنابراین از نظر کشندگی این عقرب خیلی خطرناک نیست اگرچه نوروتوکسین‌های آنها می‌تواند علائم نگران کننده‌ای مانند تشنج و تنگی نفس ایجاد کند.

زهر این گونه عمدتاً از نوروتوکسین‌ها (آسیب به اعصاب)، کاردیوتوکسین‌ها (تخریب دیواره‌های قلب) و احتمالاً میوتوکسین‌ها (آسیب به عضلات) تشکیل شده است.

سم عقرب از پپتیدها (پیوند بین دو اسید آمینه) و زنجیره‌های اسید آمینه تشکیل شده که بسیاری از آنها جایگاه کانال‌های غشایی که یون‌های سدیم، پتاسیم، کلسیم یا کلرید را حمل می کنند اشغال کرده یا در کار آنها اختلال ایجاد می‌کنند.

این کانال‌ها برای هدایت عصب، انقباض عضله و بسیاری دیگر از فرآیندهای بیولوژیکی ضروری هستند و زهر عقرب با تأثیر بر این قسمت‌ها باعث اختلالات در اعصاب مرکزی، عوارض موضعی (درد شدید، قرمزی و تورم)، اثرات سیستمیک مانند اختلال در عملکرد قلب، خونریزی داخلی، اختلال بینایی و مشکلات تنفسی است.

LD50 (میانگین دوز کشنده) برای این گونه 0.08 میلی گرم در کیلوگرم (IV) و مرگ و میرها بیشتر با ایست تنفسی، نارسایی قلبی و شوک رخ می‌دهد. دانشمندان دریافتند که می‌توان از پروتئین‌های سمی در پزشکی استفاده کرد به طوری که از آن برای درمان تومورهای مغزی در انسان استفاده کردند که موفقیت آمیز هم بود همچنین می‌توان از سمی مانند کلروتوکسین برای تشخیص سیگنال‌های بیوالکتریک سلول‌های سرطانی استفاده کرد که باعث تشخیص زودهنگام سلول‌های سرطانی از طریق سیگنال‌های غیرطبیعی که می‌فرستند و در نتیجه مانع گسترش بیشتر این نوع سلول‌ها می‌شود

نکات مهم در انتخاب زهر عقرب مایع

عقرب گزیدگی یا عقرب یک مسئله مهم بهداشت عمومی در بسیاری از مناطق جهان است به طوری که در سراسر جهان سالانه 1.2 میلیون نیش عقرب به ویژه در مناطق گرمسیری اتفاق می‌افتد. مرگ و میر ناشی از این نیش‌های سمی در صورت عدم وجود داروی مناسب، یک مشکل جدی برای سلامتی انسان‌ها محسوب می‌شود.

آگاهی از این مشکل برای اقدامات پیشگیرانه اساسی است که یکی از راه‌های اساسی برای مبارزه با گزش عقرب داشتن پادزهر این جانور می‌باشد. در گذشته برای استخراج زهر عقرب زرد از عقرب‌ها موجود در طبیعت استفاده می‌کردند اما صید بی‌رویه این جانور تهدیدی برای زندگی و نسل آن به شمار می‌رفت که همین عاملی شد برای راه اندازی فارم و مناطق مخصوص با مجوز از سازمان‌های مخصوص برای گرفتن زهر عقرب البته این بار زهر عقرب پرورشی. سم عقرب از آب، مخاط، آنزیم‌ها، اسیدهای آمینه آزاد، آمین‌های بیوژنیک، نوروتوکسین‌ها، پپتیدهای با وزن مولکولی کم و پروتئین‌هایی با حداکثر فعالیت‌های مولکولی تشکیل شده است. نوروتوکسین‌ها قوی هستند و لیگاندهای (گروه‌های یونی یا مولکولی که با سایر یون‌ها پیوند برقرار می‌کنند) بسیار انتخابی برای کانال های یونی سدیم، پتاسیم، کلرید و کلسیم هستند بنابراین آنها ترکیبات بسیار مناسبی برای تولید داروهای جدید هستند به عنوان مثال داروهای سرطان، اختلالات عصبی، بیماری‌های قلبی عروقی و مسکن‌ها.

سم عقرب دارای اثرات آپوپتوژنیک، سیتوتوکسیک، سرکوب کننده سیستم ایمنی و ضد تکثیر است بنابراین از سم عقرب می‌توان در برابر سرطان های مختلف مانند گلیوم (تومور سیستم عصبی مرکزی)، لوسمی (سرطان خون)، نوروبلاستومای انسانی (سرطان بدخیم کلیه)، تومور مغزی، ملانوما (سرطان بدخیم پوست)، سرطان پروستات و سرطان پستان استفاده کرد.

5 ویژگی مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ خالص

5 ویژگی مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ خالص زهر عقرب مایع یکی از ده مایع گران در جهان است و دلیل گران بودن آن این است که زهر عقرب خالص بسیار سخت به دست می‌آید و همچنین از دیگر دلایل گران بودن این مایع فرایندهایی است که برای تبدیل زهر عقرب بیابانی به سم خشک و قابل انتقال و خرید و فروش روی آن انجام می‌دهند.

در روش شوک الکتریک عقرب‌ها تقریباً همیشه با دست، یکی یکی دوشیده می شوند و یک عقرب، حداکثر فقط دو میلی‌گرم سم در هر بار تولید می کند بنابراین اگر بر فرض تنها یک عقرب داشتید باید 2.64 میلیون بار آن را بدوشید تا یک گالن پر شود!! زهر عقرب در حالت مایع شفاف و بدون ناخالصی بوده و به شدت فساد پذیر است و پس از حدود نیم ساعت حالت مخاطی پیدا کرده و کاملاً بی‌استفاده می‌شود

بنابراین پس از به دست آوردن آن سریعاً باید تمهیدات لازم برای تبدیل آن به سم خشک که به صورت کریستالی بوده و شبیه دانه‌های شکر (البته ریزتر) هست صورت گیرد. متاسفانه یا خوشبختانه سن عقرب تاثیری بر قدرت سم آن ندارد، متاسفانه از جهت گزش آن و خوشبختانه برای افرادی که قصد تهیه زهر از بچه عقرب‌ها را دارند! عقرب‌ها برخلاف حشرات و حتی عنکبوت‌ها زنده‌زا بوده و بسته به خانواده آنها نوزاد ممکن است از سر یا از دم خارج شود.

مدت باردار بودن عقرب بین 2 تا 4 ماه است و در صورتی که پس از زایمان غذای کافی در اختیار مادر نباشد از نوزادان تازه متولد شده تغذیه می‌کند! برای خرید زهر بچه عقرب باید به چند نکته توجه کرد که اولین آن کیفیت زهر و حجم آن است برای مثال بهترین نوع زهر عقرب برای گونه هوتنتوتا ساچ گونه‌هایی هستند که در مناطق آفریقایی وجود دارند. از نظر خواص زهر بچه عقرب با عقرب بالغ تفاوتی ندارند و تمام کاردبردهایی که زهر عقرب بالغ دارد زهر بچه آن نیز دارد

آشنایی با انواع زهر عقرب زرد

همان طور که می‌دانید سم عقرب در صورت تزریق در بدن انسان ممکن است باعث عوارض شدید پزشکی و مرگ نابهنگام شود که نوروتوکسین‌ها اجزای اصلی سم عقرب هستند که عامل عوارض پاتولوژیک و عصبی هستند. در نگاه اول شاید اغلب افراد به مسمومیت ناشی از این مواد توجه کنند اما علاوه بر سموم عصبی، طیف وسیعی از دیگر مولکول‌های فعال زیستی را می توان در سم عقرب یافت.

درد موضعی غالباً اولین علامت ایجاد عقرب است که ممکن است تنها در چند دقیقه پس از ایجاد نیش ایجاد شود با این وجود علیرغم اثرات خطرناک و تهدید کننده زندگی عقرب خواص درمانی اعضای بدن و سم عقرب در طب باستان برای هزاران سال توسط انسان مورد استفاده قرار گرفته است.

پیشرفت در جداسازی و سانتریفیوژ زهر نه تنها امکان توسعه درمان‌های موثرتر در برابر علایم عقرب زدگی را فراهم آورده است بلکه منجر به کشف چندین پپتید با خواص درمانی جالب شده است بنابراین سم عقرب تنها یک تهدید پزشکی برای سلامتی انسان نیست بلکه منبع ارزشمندی از مولکول‌های زیستی فعال بوده که می‌تواند به عنوان یک راه نوین و جدید برای گسترش درمان‌های جدید علیه بیماری‌های فعلی و نوظهور باشد که بشر هر روز با آنها دست و پنجه نرم می‌کند.

مشخصات مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ دوریه

مشخصات مهم زهر عقرب هوتنتوتاساچ دوریه نیش عقرب برخلاف نیش زنبورعسل ، اغلب اثری از خود برجای نمی گذارد و یافتن محل زخم سوراخ شده اغلب دشوار است حتی وقتی بیمار به بخش فوریت‌های پزشکی یا اورژانس مراجعه می‌کند کارکنان نیز قادر به تعیین محل زخم سوراخ نیستند. اصولاً میزان قدرت زهر عقرب‌ها با مناطقی که در آن زندگی می‌کنند ارتباط مستقیم دارد به طوری که هر چه منطقه زیستگاه آنها گرم‌تر باشد سم غلیظ‌تر شده و با میزان کم‌تر بیشترین تلفات را به بار می‌آورد

لذا در بین گونه‌های عقرب هوتنتوتا ساچ خطرناک‌ترین آن در منطقه آفریقا و بیابان‌های عربستان و ایران هستند. شاید تصور کنید در هنگام گزش کیسه یخ در کاهش بی‌حسی و درد ناشی از نیش عقرب مفید باشد اما با برداشتن کیسه یخ علائم با شدت بیشتری برمی‌گردند. بهترین کار این است که ابتدا یک کاسه آب با مقداری یخ و چند دستمال را بشویید تا به عنوان کمپرس خنک و مرطوب استفاده شود

سپس یکی از پارچه‌ را در محل نیش قرار دهید و مدام پارچه را تعویض کنید به این ترتیب مقداری تسکین ایجاد می‌شود بدون اینکه یخ زدگی احتمالی در پوست رخ دهد. سم عقرب به ندرت واکنش آلرژیک شدیدی ایجاد می کند تا زمانی که واکنش آلرژیک شدید نداشته باشید، بنادریل و سایر داروهای آنتی هیستامین در کاهش اثرات سمیت عصبی ناشی از عقرب مفید هستند.

عقرب هوتنتوتا ساچ یا دم سیاه در ایران با محدودیت تولید سم مواجه است و بنابراین زهر آن به صورت گرمی و بسته بندی به فروش می‌رسد و طبیعتاً قیمت آن نیز بالاتر است. از زهر این گونه عقرب در درمان انواع بیماری‌های سرطان از نوع بدخیم، بیماری‌های روماتیسمی و استخوانی و به عنوان سرکوب کننده سیستم ایمنی در افرادی که پیوند عضو در آنها انجام شده است استفاده می‌شود.

زهر عقرب اگر به صورت مایع باشد باید کاملاً مراقب آن بوده و بسته بندی آن خاص و کاملاً وکیوم شده باشد و در دمای پایین نگهداری کرد چرا که بسیار فساد پذیر است اما در صورتی که به صورت خشک باشد تا 2 سال نیز خواص خود را حفظ می‌کند

مختصری درباره فرآیند تولید زهر عقرب

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که سم عقرب به عنوان مسکن درد و درمانی برای بیماری‌هایی مانند لوپوس و آرتریت روماتوئید موثر است. در حال حاضر محققان دانشگاه استنفورد و مکزیک کشف کرده‌اند که گونه‌ای عقربدر مکزیک شرقی یافت شده که دارای سمس است که می تواند خواص ضد باکتری را داشته باشد و این موضوع نویدبخش استفاده از زهر عقرب به جای داروهای آنتی‌بیوتیک است امروزه با مشکل مقاومت باکتری‌ها با آن مواجه هستیم. عقرب‌ها شکارچی هستند و بنابراین از انواع موجوداتی می‌توانند آفت محصولات کشاورزی باشند نیز تغذیه می‌کنند.

حتی برخی عقرب‌ها از گونه‌های عقربهای دیگر نیز تغذیه می کنند بنابراین نقش مهمی در کنترل آفات دارند و از زهر آنها می‌توان سموم بیولوژیک و متناسب با طبیعت تولید کرد. عقرب هوتنتوتا یکی از متنوع‌ترین جنس های خانواده Buthidae است که گونه های آن در سراسر آفریقا، شبه جزیره عربستان و در آسیا تا پاکستان و هند وجود دارد. در ایران این عقرب به عقرب غیرحفار ساچ شناخته می‌شود که رنگی زرد و مایل به قهوه ای دارد که چنگال‌ها و دمی تیره و سیاه دارد.

اخیراً، کوواریک (2007) جنس Hottentotta را در جهان مجدداً بررسی کرده و 29 گونه مختلف را در تیره Hottentotta گزارش داد. هوتنتوتا یکی از شش عقرب مهم پزشکی ایران است که تقریباً در تمام نقاط کشور وجود دارد اندازه عقرب هوتنتوتا 10 تا 13 سانتی‌متر است نرهای این عقرب در بخش شکمی باریک‌تر هستند و کشیده‌تر از ماده‌ها هستند اما چنگال‌هایشان هم اندازه است.

چه اتفاقی می افتد اگر انسانی توسط عقرب گزیده شود؟ برخی از علائم رایج گزش عقرب عبارتند از: سوزن سوزن شدن یا سوزش در محل گزش، بی حسی، مشکل در بلع، مشکل تنفس، تاری دید و تشنج و در برخی موارد نادر ممکن است پانکراتیت – التهاب دردناک لوزالمعده – ایجاد شود

هر عقرب اگر به صورت مایع باشد باید کاملاً مراقب آن بوده و بسته بندی آن خاص و کاملاً وکیوم شده باشد و در دمای پایین نگهداری کرد چرا که بسیار فساد پذیر است اما در صورتی که به صورت خشک باشد تا 2 سال نیز خواص خود را حفظ می‌کند

صادر کننده زهر عقرب هوتنتوتاساچ

صادر کننده زهر عقرب هوتنتوتاساچ زهر عقرب به عنوان گران قیمت ترین مایع روی کره زمین شناخته شده است‌. این امر به خاطر ارزشمند بودن این مایع و به خاطر شرایط سختی است که برای عمل آوری آن باید متحمل شد. بهای گزاف این کالا را باید به خاطر این شرایط دانست.

در این ميان ایران مقام اول صادرات انواع پادزهر عقرب به خصوص عقرب آندروکتوس کراسیکودا یا عقرب سیاه را دارد. می توان گفت استان خوزستان در ایران و استان هرات و فروه در افغانستان رتبه نخست را در تولید زهر عقرب و صادرات زهر عقرب دارند.

با توجه به ارزشمند بودن این مایع در علوم پزشکی و خواصی که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها دارد می توان بیان کرد که صادرات رو به رشدی را در این صنعت شاهد خواهیم بود. صادر کننده زهر عقرب هوتنتوتاساچ این محصول را با قیمت مناسب به بازار ارائه می نماید.

محمد داداشی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:محمد داداشی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120547006

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه زهرینه شما را به خرید بهترین محصولات سم مار و عقرب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید